Ritalin

Dobrý den, mému synovi předepsal psychiatr Ritalin. Dg. ADHD sy s dominancí poruchy pozornosti, hyperaktivity i impulsivity. Dop.Ritalin 10mg 1-0-0 Prosím o Váš názor. Děkuji Márová
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den,, Ritalin je jednou z možností léčby ADHD u dětí i dospělých. Je to stimulans, které by mělo "utlumenou" pozornost povzbudit. Jsou i jiné léky, kterými se tato porucha řeší, nicméně Ritalin je jedna z možností lege artis. Dávka 10mg ráno je asi zvolena pro fungování pozornosti ve škole, protože lék se odbourává poměrně rychle. Podrobnosti je třeba konzultovat s psychiatrem Vašeho syna.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce se nemohu odborně vyjadřovat k medikaci. Ze svého okolí ale znám několik rodin, kde řeší u dětí podobné obtíže, jako he ADHD či hyperaktivita a vím, že mnozí užívají právě lék Ritalin. Některým daný lék vyhovuje hodně, jiným méně. Každopádně je asi třeba to vyzkoušet a o všem otevřeně komunikovat s lékařem, který lék předepsal. Můj odborný kolega v poradně vám zodpoví více. Přeji hodně sil a úlevu od potíží syna.


Zpět na seznam