Rodinné problémy,stres,agrese

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Zvažuji a stále nevím, zda navštívit psychiatra. Už několik let nemám moc dobré vztahy s mojí matkou,je pravda že někdy vztahy dobré jsou,ale většinou nejsou. Přijde mi, že moje mamka se semnou neumí bavit, na cokoliv se ji zeptaám, tak mi odsekne nebo na mě začne zvyšovat hlas, když se ji snažím říct, že se mi to moc nelíbí, tak začne křičet, že semnou mluví normálně a že já jsem ta která normálně nemluví. Pořád se hádáme..Mám hodně školy, ráno vstávám v 5 a domu ze školy se dostanu až kolem 7mé večer,přijde mi, že je toho na mě hrozně moc, k vůli tomu co se u nás doma děje po večerech brečím a nevím co dál, jsem neustále ve stresu. Poslední dobou jsem začala být i hodně vzteklá a mám úzkosti. Myslíte že by bylo dobré navštívit psychiatra? popřípadě myslíte, že by mi nasadil nějaké prášky na uklidnění,vztek a stres? předem moc děkuji za radu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, od návštěvy psychiatra můžete pravděpodobně očekávat předpis léků, které pravděpodobně sníží Vaše úzkosti a zvýší Vaší odolnost vůči stresu. Psycholog či psychoterapeut by Vám zase pomohl poznat proce, kterým ve Vás napní vzniká a v terapii se pak můžete naučit řešit ho jinak - efektivněji. Možnáby konzultace u psychologa byla optimálním startem, jak věci změnit.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu obtížnost Vaší situace a je dobře, že hledáte způsob, jak ji řešit. Podle mého názoru Vám může návštěva psychiatra pomoci a je na jeho uvážení a dohodě s Vámi, jak Vaše psychické potíže léčit. Může to být prostřednictvím medikace, psychoterapie či jejich kombinací. Věřím, že Vám profesionální podpora může pomoci jak ke zlepšení a stabilizaci Vašeho psychického stavu, tak k urovnání vztahů s matkou. Přeji hodně štěstí a držím palce.


Zpět na seznam