Schizofreni

Dobrý den, Mám přítele, kterému letos bude 19 let. Obcas se mu stáva, že kdyz pije alkohol je trochu unavený a ve stresu, že se " změní" v jiného člověka. Ze začátku to začalo pouze omdlyvanim, později se přidalo i agresivní chování. Ze začátku jsem tohle chování dokázala převládnout a utišit je, ale postupem času je to horší. Přítel mi z ničeho nic omdly, když se probere je agresivní a nejde zastavit. Postupem času se mi zdá, že se to zhoršuje. Už i když je střízlivý a vytočí ho jen moje malá chyba a nebo moje rozčilení změní se úplně v někoho jiného. Dokáže si i ubližovat. Vůbec nereaguje na moje slova, chová se ke mně jak kdyby mě vůbec neznal a nebo jak kdybych byla člověk, na kterém mu vůbec nezáleží. Může se v tomhle případě jednat o schizofrenií? Nebo si myslíte, že to může být i něco jiného? Předem děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, schizofrenie je chápána jako soubor mnoha příznaků, které se v čase určitým způsobem vyvíjí a lze si je představit spíš jako mozaiku. Z pouhého jednoho nebo dvou se určit většinou nedá. Nicméně pokud Váš přítel omdlévá a poté se neovládá, je to pádný důvod k návštěvě odborného lékaře, psychiatra či neurologa.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, takto se schizofrenie neprojevuje. Vašemu příteli doporučuji vyhýbat se alkoholu a vyhledat lékaře, třeba praktického, nebo neurologa, psychiatra. S pozdravem.


Zpět na seznam