schizofrenie

Dobry den chtela jsem se informovat pri dg. schizofrenii a jeji lecbe porovnani leku tzv. standard resp. leky nove generace. V teto souvislosti si chce septat na porovnani leku Olanzapin Mylan a leku noveho Reagila. Dle statistky je Reagila kvalitnym lekem vzhledem na mene vyskytujuci se nezadouci ucinky pri dlhodobe lecbe pokud clovek uz netrpi halucinacemi. Pri podavani Olanzapinu Mylan se vyskytuji vice nezadoucich ucinku. Je predpoklad ze lek Reagila je pri dg. schizofrenie vhodnejsi. Prosim o Vas odborny nazor porovnanim uvedenych antipsychotik.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nedaá se říci, že jeden lék je v léčbě schizofrenie lepší než druhý. Oba Vámi uváděné léky mají svá uplatnění a záleží na příznacích, kterými se schizofrenie projevuje. Olanzapin zklidňuje, Reagila spíše aktivizuje, někdy se obě látky kombinují.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, od kolegů s touto diagnózou vím, že často je nutné léky vyzkoušet a že neplatí automaticky, že by vždy novější lék každému lépe sednul než třeba lék starší; že je to i hodně individuální. Ale jinak musím váš dotaz ponechat raději na pana doktora, protože ani nemám s těmito léky vlastní zkušenost. V každém případě vám přeji, ať najdete dobré řešení.


Zpět na seznam