Schizofrenie

Dobrý den, syn je schizofrenik, bere večer 2 prášky Olanzapin, bere je asi 2roky a nyní se pořád směje, může být nějaký propad v léčbě, můžou být výkyvy nebo co to může být, děkuji za odpověď Nežádalová
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nepíšete, zda jste si se synem zkusila o problému promluvit, zda jhe schopen sdělit, co jeho smích znamená. Jinak schizofrenie je onemocnění, pro které jsou výkyvy stavu typické, jsou období, kdy se nemoc neprojevuje, ta mohou být střáídána tzv. relapsy, tedy návratem příznaků. Bylo by užitečné si o tom promluvit s psychiatrem Vašeho syna.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Na váš dotaz je obtížné reagovat takto na dálku. Smích může mít mnoho významů a je velmi těžké se k tomuto chování vašeho syna jakkoli vyjadřovat, pokud neznáme širší souvislosti a jeho běžné chování. Jako matka jej dobře znáte a věřím, že dokážete vycítit, zda se jedná o smích spokojeného člověka, nebo o projev nějaké probíhající psychické krize. Neuvádíte, zda jste se pokoušela o tomto smíchu se synem bavit. Ptát se jeho samotného, jak mu je. Pokud máte o syna obavu, bylo by dobré jej motivovat, aby svůj stav podrobně probral se svým ambulantním psychiatrem, který je zkušený v různých projevech spojených s psychickou nepohodou a měl by umět nynější stav vyhodnotit. Já sama se v podobných situacích také obracím na svého lékaře, který mne zná už mnoho let a všimne si, když se se mnou něco děje. Přeji vám i vašemu synovi hodně sil a hodně zdraví.


Zpět na seznam