Sebevražda

V minulosti jsem kvůli pár těžkým situacím sklouzl k požívání více alkoholu.jako bych se na nějaký čas úplně zbláznil,přišly deprese,psychiatr,sebevražedné myšlenky.V důsledku mého chování,které teď zpětně sám nechápu,jako bych to ani nebyl já,jsem přišel o dlouhodobý vztah.Tato rána mě zřejmě definitivně "probrala",od té doby se dívám,co jsem dělal,jako na nějaký film.Nechápu nic z toho, co jsem dělal ani proč,je to pro mě frustrující, nicméně jsem se již nedotkl alkoholu a hodlám v tom pokračovat.Spolu s tím jako zázrakem zmizelo moje podivné chování,nutkání pít a deprese.Nicméně ztráta vztahu pro mě znamenala i další věci, které jsem předtím neviděl,například že sám sotva finančně utáhnu byt+jídlo+dopravu.Všechno se mi bortí pod rukama,v práci na mě tlačí s dotazy na můj vztah.Nic se mi nedaří,jsem finančně skoro na nule.Navenek působím, jako že to všechno zvládám,ale zevnitř mám pocit,jak kdyby mě to všechno žralo zaživa a začínám si říkat,jaký to má vlastně smysl.Rodinu nemám, přátele nemám,žiji od výplaty k výplatě,jedinou hodnotnou věc ve svém životě (můj skvělý vztah) jsem kvůli svému chvilkovému pomatení ztratil.Sice je mi třicet let a dle okolí zřejmě vypadám dobře, ale na další vztah prostě nemám náladu a ani čas. Pořád se snažím si dál namlouvat, že bude líp, jako slýchávám často od lidí, ale i tohle už ve mě dohořívá.V minulosti jsem vždy sebevrahy odsuzoval,v některých případech to nechápu dosud,ale k čemu žít zbytečný život,který nikomu chybět nebude?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zdá se, že jste díky svým potížím něco ztratil, teď si to naplno uvědomujete a nedaří se Vám s tím vyrovnat, čímž Vaše deprese, o které se zmiňujete jako o stavu minulém,dostala jinou podobu. Pocity beznaděje, ztráty smyslu a výčitky k tomu patří. Souhlasím s tím, co doporučuje naše peer poradkyně s tím, že téměř vždy se najde cesta, jak z toho ven. Zmiňujete, že jste v minulosti navštěvoval i psychiatra, asi by stálo za to obrátit se i tam.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám sice podobné zkušenosti, ale dokáži si představit, jak je Vaše situace složitá. Na Vašem místě bych neváhala navštívit psychoterapeuta nebo psychologa. Věřím také, že náš odborný poradce poskytne fundovanou odpověď. Také se můžete obrátit na krizovou linku důvěry Centra krizové intervence (CKI) v Bohnicích, která je k dispozici 24 hodin. Přeji Vám hodně štěstí a držím palce.


Zpět na seznam