Sebevražda

Dobrý den, Potřebovala bych poradit co dál dělat.Už mě tu nic nebaví .Rodiče na mě často křičí a se sestrami nejsem moc v kontaktu.Už jsem se jednou pokusila se předávkovat , ale nevyšlo mi to a nejradši bych to udělala znovu.Nevidím smysl tady dále být.Už víc jak 3 měsíce čekám než mě matka objedná k dost důležitým doktorům , ale ono pořád nic.Taky se mi po roce vrátily noční můry z důsledku toho , že mě jednou jeden kluk osahával a snažil se mě svléci.Nikdy jsem o tom nikomu neřekla ani to že se chystám si znovu ublížit. Sebepoškozuji se od 11 let.Bojím se lidí a ve třídě si ze mě neustále dělají srandu.Prostě mě to tu nebaví a nikdo mi nedokáže pomoct , protože to samy nezažili. Mám zdravotní potíže(bolest hlavy,závratě,trávicí potíže) Chtěla bych pomoct nebo dát alespon dobrou radu.Je mi 14 let. Předem moc děkuji za odpověd.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Ahoj, je mi líto, že u svých blízkých nenacházíš pochopení a pomoc, kterou očekáváš. Dá se s tím pracovat tak, že se o pomoc obrátíš sama. Jsi ve věku, kdy jsou na mladého člověka kladeny velké nároky a cítí-li se v tom bez podpory a sám, může se to projevovat podobně, jako v Tvém případě. Můžeš se informovat, zda má vaše škola svého školního psychologa a požádat ho o konzultaci, stejně jako Tvou dětskou lékařku. Dále je možné se anonymně a bezplatně poradit na lince bezpečí (116 111), která poskytuje i krátkodobé mailové poradenství. Držím palce.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Ahoj, děkuji ti, že ses na nás obrátila se svým dotazem a zároveň velmi oceňuji tvoji snahu najít si pomoc sama, i přes všechny obtíže, které tě provázejí. Také jsem zažila v dětství osahávání od staršího kluka. Byl to tak děsivý zážitek, že si ho pamatuji i po spoustě let. Tehdy jsem se také nedokázala nikomu svěřit ani si říci o pomoc. Dnes už vím, že by se mi jí dostalo. Mívala jsem podobné zdravotní problémy jaké popisuješ, které ale díky péči psycholožky a psychiatričky z velké části vymizely. Aby se pomoci dostalo i tobě, můžeš se obrátit na Linku bezpečí (www.linkabezpeci.cz, tel.: 116111), kde jsou odborníci, kteří tvým potížím rozumí. Jelikož nenacházíš podporu u svých nejbližších, nemáš to lehké, ale můžeš být na sebe velmi hrdá, že jsi první krok k uzdravení udělala sama!


Zpět na seznam