Sebevražedné myslenky

Dobrý den pane doktore,měl bych na vás dotaz týkající se sebevražedných myšlenek..před 3 roky jsem byl 7 měsíců hospitalizován v psych.lecebne...z důvodu nepolevující deprese a úzkosti, kdy jsem byl již velmi vyčerpán se u mě projevily nutkavé sebevražedné myšlenky kdy se už mysl rozhodla sama k sebevraždě aby se mi ulevilo. Málem jsem vyskočil z okna kdy na mě máma doslova klečela abych to neudělal. Následně se podařilo mě zalecit venkafaxinem a stav se zlepšil..problém je že mysl si ty sebevražedné myšlenky zapamatovala a od té doby mě stále i když už nemam takové deprese ani úzkosti provází..nevim jak se jich zbavit a ničí mi život..antidepresiva na to nefungují..Nevíte jestli nejsou ještě nějaké léky přímo na sebevražedné myšlenky..beru venlafaxin trittico olanzapin a lamotrigin..stav je lepší ale s těmi myšlenkami si tyto léky nejsou schopny poradit a nevim už co dál...jsou automatické a velmi mě tryzni
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, medikaci je třeba konzultovat s lékařem, který Vám léky ordinuje, jde o kombinaci vcelku běžně používanou a osvědčenou. Jak to popisujete, tak se zdá, že Vaše myšlenky mají nutkavý charakter, tedy derou se Vám do mysli přesto, že to nechcete. Zde by se mohla uplatnit též psychologická léčba, tedy psychoterapie.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce nemohu nijak radit v oblasti medikace. Mým posláním je ale podporovat druhé lidi na jejich cestě k zotavení - a to například tím, že se spolu s nimi zaměřuji na to, co jim v životě dělá radost, v čem jsou dobří, co je to "zdravé" v nich, na čem se dá stavět. Já sama mám zkušenost s tím, že účinným způsobem, jak se odklonit od špatných myšlenek, je zaměřit se na ty dobré. V oblasti léků vám jsou pro konzultace k dispozici lékaři. Já jako peer bych vás chtěla povzbudit k tomu, aby ve vašem životě nechybělo to, co vás těší a na to se zkuste zaměřit stejně tak jako na podporu medikací. Být více venku, být víc mezi lidmi, zkusit něco nového.. Držím vám palce a přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam