Sebevražedné myslenky

Dobrý den, je mi 28 a již 5 let o sobě vím, že jsem lesbicky orientovaná. Trpím velkými depresemi, protoze orientaci utajuji kvůli rodine, která je křesťanský založena a co tvrdí o homosexuální orientaci mě vysoce psychicky ubiji až mi vnucuje myšlenky, jestli bych mrtvá nebyla šťastnější. Tvrdí například, že jsou odpad, že mají spáchat sebevraždu, že by mě jako lesbičku brali jako ostudu azrekli se mě jako člena rodiny. Mam je velmi ráda, vždy mi pomohli, ale vím, že toto nepochopí. Udržují vztah s mužem, ale jsem velmi nešťastná a trápí mě že vlastně ublizuji i jemu a mám z toho sebevražedné myslenky a nevím, j a k z toho ven.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Vašemu rozpoložení rozumím. Tím, že svou přirozenost musíte tajit, se strachem, že při odhalení ztratíte lásku svých blízkých, se dostáváte do bezvýchodné situace, která může vést k depresivním myšlenkám. Navíc si uvědomujete, že jste v životě na místě, na kterém být asi nechcete. S tím, jak své niterné potřeby naplnit, Vám může pomoci psychoterapie, popřípadě návštěva některého ze zařízení, která doporučuje ve své odpovědi peer poradkyně.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Za svou orientaci nemůžete, není to vaše vina, z toho je třeba vycházet. Napadá mě jedna možnost a sice připravit si nejprve cestu a pak rodinu opustit. Vysvětlit jim to posléze. Ale to je jen teoretická úvaha a špatně se to dělá. Bolí to a není to snadné. Jsem také křesťanka a pokud bych měla děti, nezavrhla bych je kvůli případné homosexualitě. Umím si představit mnohem větší potíže, respektive skutečné problémy s dětmi, které by mohly nastat. Přemýšlím tedy, proč se vaši rodiče zmiňují o homosexualitě tak kriticky a napadlo mě, že to vlastně ale může být reakce na to, co jen tuší. To by ale vzájemnou komunikaci na to téma neumožňovalo. Přemýšlím, zda byste kromě naší poradny neměla využít pomoci i jinde, nejlépe osobně, v nějaké poradně či krizovém centru. Cokoli je lepší než sebevražda. Možná by vám mohli někde i poradit, jak bezpečně vybruslit z nechtěného vztahu. Máte to těžké, opravdu, lidí jako jste vy, je ale více. Věřím, že to zvládnete.


Zpět na seznam