Sertralin a nevolnost a nechutenstvi

Dobrý den, beru sertralin activis na uzkost a somaticke potíže projevující se hlavně nevolnosti po ránu a nechutenstvi. Beru 13 den, z toho druhý den navýšení z 50 na 100 a je mi po ranu velmi NEVOLNO, na zvracení, během dne se to zlepší. Myslite, že to je z leku a že mne to s dalším uzivanim přejde, dekuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, velmi pravděpodobně je to důsledek užívání sertralinu, podobné problémy patří k těm nejčastějším vedlejším účinkům. Většinou to po pár týdnech léčby přejde. Při léčbě úzkostí se často doporučuje začít s 25mg a teprvě po několika dnech přejít na 50. Pak se většinou pár týdnů čeká, protože anxiolytický (protiúzkostný) a antidepresivní účinek se rozvíjí během několika týdnů. Pokud se nedostaví, zvažuje se další navýšení. Neznám historii Vaší léčby, ale možná o na vás bylo příliš rychlé.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s tímto konkrétním lékem nemám žádnou zkušenost. Vím ale, že antidepresiva většinou zabírají až po několika týdnech léčby, mohou mít někdy vedlejší účinky a že je jejich vhodnost často individuální. Na Vašem místě bych se poradila s ošetřujícím lékařem, který může posoudit, zda a do jaké míry mohou Vaše ranní nevolnosti souviset s nasazením sertralinu, jaká je pravděpodobná prognóza a jak celkově tuto situaci řešit. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam