Sertraline v těhotenství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co si myslíte o brani sertralinu v těhotenství. Pred 2 lety, kdyz se mi narodil můj první syn, jsem trpěla po porodní depresi, kterou jsem začala řešit s doktory az v 10.mesici syna. (Netušila jsem, ze mam depresi, byla jsem si jistá, ze jde jen o únavu a moji neschopnost) Chodila jsem k psychologovi a bylo to mnohem lepsi, ale prášky jsem odmítla. Pred půl rokem jsme se přestěhovali a tim skončili i moje tydeni terapie, necítila jsem ty hrozne stavy úzkosti a smyslu života, ale šťastná a bez úzkosti stále nejsem. Permanentně me boli cele tělo jako pred virozou. Teď jsem opět těhotná a ja se strašně bojím, ze už to podruhé nezvládnu ani psychicky či fyzicky. Navštívila jsem psychiatra a ten mi řekl, ze bych mela dávno brát prášky a i přesto, ze jsem těhotná. Nevím co je menší zlo pro moje dítě, můj psychicky stav nebo prášky. Moc děkuji za vas názor.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, myslím, že mít vyrovnanou psychiku za pomocí léků, s kterými jsou v graviditě dobré zkušenosti (sertralin mezi ně patří) je i pro dítě optimálnější, než když je matka v úzkostných depresích, kterých se nelze zbavit a které organismus vyčerpávají. měl jsem v péči více žen, které užívaly antidepresiva během gravidity a dopadlo to vždy dobře.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za důvěru, se kterou se obracíte na naši poradnu. Chápu, že Vás Vaše potíže musí hodně trápit, stejně jako nejistota v tom, jak se rozhodnout. Sama jsem podobné potíže nezažila, moje těhotenství i porod proběhly hladce, psychické problémy se objevily až o mnoho let později. Podle mého názoru potřebujete co nejvíce kvalitních informací pro to, abyste dospěla ke správnému rozhodnutí. Náš odborný poradce Vám určitě poskytne relevantní názor k Vašemu dotazu. Přeji hodně štěstí a držím palce v nalezení co nejlepšího řešení pro Vás i Vaše dítě.


Zpět na seznam