Setralin 0,25mg - vysazení léku

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, jaký způsob postupného vysazení léku byste doporučoval. Před 3 lety jsem prodělal panickou ataku a nyní beru již cca 2 roky Setralin 0,25mg 1x denně. Cítil jsem se již delší dobu v naprostém pořádku a pocit úzkosti již dlouhou dobu nepociťuji a tak jsem se rozhodnul lék náhle vysadit. Dostavily se ale zvláštní pocity po vysazení léku. V průběhu dne se mi několikrát motala hlava, při chůzi jako by se mi klepal v hlavě mozek a "někdo mi ho chtěl vypnout" musel jsem si sednout abych neomdlel... Snažil jsem se to cca 5 dní tolerovat, myslel jsem si, že to s vysazením léku odezní, ale pak jsem se vrátil zpět k Setralinu 0,25mg / 1x denně a je vše opět v pořádku. Rád bych se závislosti na tomto léku zbavil. Žádný jiný lék neberu a jinak se hodnotím, jako zdraví člověk. Děkuji za Vaši odpověď Pavel
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den Pavle, tableta s nejnižší dávkou sertralinu obsahuje 50mg této látky, dá se ještě rozpůlit, takže nejnižší užívaná dávka nemůže být 0,25mg, ale spíš 25mg. Nevyvolává závislost, ale mohou se objevit příznaky z vysazení. Někomu pomůže užívání obden, ale o tom je třeba se poradit s ošetřujícím psychiatrem. U úzkostí je užitečné také uplatnit psychoterapii.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Přiznám se, že Sertralin jsem nikdy neužívala, ale obecně mám zkušenosti s vysazováním. A ověřila jsem si dvě pravidla – vysazovat opravdu postupně, ne nikdy skokem a za druhé být v kontaktu s lékařem a průběh s ním konzultovat. Věřím, že bezpečné vysazení je možné. Přeji hezký den.


Zpět na seznam