siranalen

Dobrý den,byl mi předepsán Siranalen na úzkostně depresivní stavy, mám z toho strach, dočetl jsem se že je na něm závislost a vysazení je horší než u benzodiazepinu, chci se zeptat jestli je to pravda a jestli máte s tím nějaké zkušenosti. Děkuji za odpověď
Avatar

Zuzana Foitová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, účinná látka Siranalenu je pregabalin, se kterým máme v psychiatrii již delší zkušenosti a s úspěchem ho používáme ke zvládání generalizované úzkostné poruchy. Je pravda, že někteří pacienti mohou pociťovat příznaky z vysazení, pokud však budete lék užívat správně podle doporučení Vašeho lékaře, a v případě vysazení budete postupovat opět podle doporučení, tj. postupně snižovat dávky v průběhu delšího času (např. několika týdnů), mělo by se toto riziko minimalizovat. Je skvělé, že se o účinky předepsaných léků zajímáte, někdy však obavy mohou být nadměrné, zvl. pokud hledáte na internetu (zdroje informací bývají nejasné, nespolehlivé, útržkovité, subjektivní). Rozhodně Vám doporučuji probrat Vaše obavy otevřeně s Vaším lékařem a dohodnout se společně na postupu léčby. U každé úzkostné poruchy je rovněž velmi žádoucí psychoterapeutická léčba, která někdy může být i alternativou k medikamentům.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s tímto lékem nemám osobní zkušenost, ani jsem o něm neslyšela z doslechu. Věřím, že relevantní informace Vám poskytne náš odborný poradce. Přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam