Sluchové a zrakové halucinace

Dobrý den, už více jak 2 měsíce trpím halucinacemi a nočními můrami, vidím a slyším postavu která mě pronásleduje. První závažnou události bylo když jsem sám kouřil na balkoně a najednou se ta postava zjevila a snažila se mi vnutit to že co teď udělám tak se bude opakovat a jelikož jsem ji nevěřil tak mi řekla ať udělám krok v před a poté jsem spadl z balkónu napřed jsem pocítil bolest ale tím to nekončilo jelikož jsem viděl jak se pořád propadám podlahou do jedné a té samé místnosti. Otázka zní je možné že se u mě projevuje schizofrenie?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nástup schizofrenie si většina pacientů neuvědomuje a tudíž se tím nezabývá, nicméně stoprocentní pravidlo to není. Máte-li sluchové a zrakové halucinace, uděláte nejlépe, necháte-li se vyšetřit psychiatrem, eventuálně také neurologem.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz k tématu schizofrenie. Vlastní zkušenost přímo s halucinacemi nemám, ale vynasnažím se otázku zodpovědět. Když jste spadl z balkónu při kouření, tak doufám, že jste se nijak vážně nezranil. Pokud už 2 měsíce trpíte, jak píšete, halucinacemi spojené s nočními můrami a nic se nemění, tak bych asi na Vašem místě vyhledala odbornou pomoc, buď u praktického lékaře nebo nejlépe u psychiatra či psychologa. S odborníkem si můžete pohovořit o tom, co jste prožil, a ten Vám může tuto okolnost lépe vysvětlit a poradit, co dál. Tím získáte potřebné informace k tomu, co se vlastně děje a také pocit jistoty. Doufám, že jsem Vám mohla alespoň trošku pomoci a přeji, ať se daří.


Zpět na seznam