smajlíci

Pekný deň prajem... chcela by som vedieť, prečo nerozumiem tzv. smajlíkom v internetovej komunikácii.ide o to, že chápem iba toho usmiateho, alebo toho, čo plače, ostatní mi ostávajú záhadou a už vôbec nechápem kontext, v ktorom sú použití a čo majú vyjadriť. Neviem, či je problém v tom, že mám schizu, alebo v čom. Keďže som samotárka, tak väčšinou komunikujem s ostatnými ľuďmi elektronicky a toto ma dosť obmedzuje, keď nechápem emocionálne smajlíky. Často totiž ľudia použijú ako odpoveď len toho smajlíka a vtedy prestávam komunikáciu chápať. Ďakujem pekne za odpoveď a ešte raz prajem pekný deň.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, napadá mě jen, že když člověk není s lidmi v přímém kontaktu, popřípadě se mu vyhýbá, mohou mu uniknout jemné odstíny, které člověk může pochopit jen při přímém setkání s druhým. Pomoci by Vám v tomto mohl psycholog - psychoterapeut.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, váš dotaz se týká duševního zdraví jen okrajově, ale zaujal mě. Možná tomu zdravě nerozumíte, protože to není přirozené. Já osobně nepovažuji za divné, pokud někdo nerozumí smajlíkům, mnohem divnější je, když bez nich nedokáže komunikovat. Například neví, zda má brát třeba sms zprávu vážně, nebo ne, pokud pod ní není smajlík, který by napověděl. Setkala jsem se s názorem, že kvůli smajlíkům mladá generace neumí pochopit ironii, žert, recesi. Čili opačně je to horší. Já nemám chytrý telefon a tak mi místo emotikonů, tedy těch smajlíků, chodí zpravidla dva čtverečky. Někdy tak zprávám nerozumím ani já.


Zpět na seznam