Snižování

Dobrý den, od srpna užívám lék Zolafren 5 mg,od října jsem si upravila dávku na polovinu (2.5mg), tak jsem to měla do poloviny listopadu.Nasledne jsem dávku zvýšila na 5 mg ( co mi doporučila Dr) ale měla jsem pak nežádoucí účinky.Dr mi oznámila ať tu dávku vysadím nebo snižím. Netrpím bludy ani ničím podobným. Má otázka se týká toho jestli je to bezpečné a můžu snižovat na polovinu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Zolafren obsahuje účinnou látku olanzapin, což je antipsychotikum, které se podává u psychóz a v malých dávkách také někdy i u jiných poruch (deprese, úzkosti). Vysazování nebo snižování odvisí od základní poruchy a také od jejího vývoje a současného stavu a tudíž je třeba k němu přistupovat individuálně. Takže informace je třeba získávat od lékaře, který Vás léčí. Pokud mu plně nedůvěřujete, můžete požádat o konzultaci jiného, nezávislého odborníka, webové poradenství k tomu nedostačuje, protože může podat jen obecná doporučení.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s tímto lékem nemám osobní zkušenost, proto se nemohu vyjadřovat. K čemu bych vás ale chtěla povzbudit na základě své vlastní zkušenosti, je to, abyste měla lékaře, se kterým můžete všechny tyto i další otázky bez obav konzultovat. Vždyť jen lékař, který vás zná osobně, zná do detailu váš zdravotní stav a může vám tedy nejlépe poradit. Pokud máte nyní ke své lékařce jakékoli pocity nedůvěry, určitě by vám pomohlo zjistit, proč je máte a buď se jich pokusit zbavit, nebo hledat jiného lékaře. Hodně štěstí.


Zpět na seznam