Socialna fobia ako ísť do práce

Dobrý deň. Chcem sa opýtať trpím sociálnou fobiou a anxieta ,užívam sherlift 150mg ráno asi 8mes.problem je v tom ze sa neviem zamestnať, mam silne telesne priznaky ,ktoré vyzerajú ako epilepsia tras hlavy tiky ramien dezorientovanost vypadavanie slov...keď idem niekde niečo vybavovať bez oxazepanu sa nepohnem...par krát aj nezabral a to je hanba byť vtákom stave...ú psychológa som bola raz ...kázal mi dýchať ale to vôbec nepomáha.nikde ma nevezmu s takými stavmi a chcem sa opýtať na organizácie pomôcť s pracovným zaradením.nemam z čoho žiť.kde sú tie organizácie. Ďakujem Mirka
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, takové organizace existují, myslím, že peer poradkyně jich pár vyjmenovala, záleží na regionu, kde bydlíte. V Praze je to ještě Bona, na Moravě jsou to služby charity apod. Ještě k tomu psychologovi, jednorázová návštěva většinou nemá smysl, zato pravidelná psychoterapie má v léčbě úzkostných poruch často zásadní význam, protože člověk se naučí svým stavům porozumět, přehodnotit své sebehodnocení a tím potíže zvládat.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vážím si Vašeho dotazu. Popisujete opravdu nepříjemné stavy. A zcela chápu, že je potřebujete řešit. Já sama bych v takovém případě asi urgovala lékaře. Ani bych to nevzdávala s psychologem. Ale samozřejmě existují organizace, které Vám mohou být určitě nápomocné. Je to například Fokus, Ledovec, Práh jižní Morava … Závisí na bydlišti. Snad se Vám podaří Vaše stavy alespoň trochu zkrotit. Přeji hezký den.


Zpět na seznam