Sociální fobie

Dobrý den, už několik let trpím sociální fobii, zkoušela jsem různé AD, po kterých jsem akorát přibrala na váze. Četla jsem něco o bachových esencí. Mohl by jste mi doporučit, nějakou alternativu místo AD. Už jsem bezradná a nevím co mám dělat. SF mi hodně omezuje život a je to čím dál tím horší. Předem děkuji za Vaši odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jsem jen psychiatr a v alternativních postupech se příliš nevyznám. U púodobných poruch má své důležité místo také psychoterapie, která pacientovi pomůže problémům porozumět a tak je zvládat.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Mám vlastní zkušenost s léčbou úzkostných a fobických stavů. Stejně jako vy jsem začala užívat AD, ale naštěstí mi nijak neovlivňují váhu. Těchto druhů léků je celá řada a možná by bylo možné vyzkoušet trochu jiný typ. V tomto ohledu je dobré se domlouvat s vaším ambulantním lékařem. Z alternativních přípravků mám poměrně dobrou zkušenost s CBD oleji. Ale každému pomáhá něco jiného. Obecně bych vám pak velmi doporučila doplnit lékovou léčbu psychoterapií. Při léčbě úzkostných poruch je terapie velmi cenná a účinná. Pomohla i mně. Přeji vám hodně sil a klidu.


Zpět na seznam