špatná diagnostika

Dobrý den, při dobrovolné hospitalizaci z jedné PL na Moravě, (nechci uvádět) mne místo psychologického a psychiatrického vyšetření o které jsem žádala mi na počkání vytvořili diagnózu, která vůbec neodpovídá mým potížím. Můj psycholog to považuje také za úplně mimo. Problém je v tom, že mne tato neprofesionalita dost poškodila psychicky, stav se nelepší, protože mne nikdo neléčí na správnou diagnózu a nevěří mi (mám to zavedené v papírech). Dalo by se prosím udělat přesné vyšetření, např psychologické, aby v tom bylo jasno a nemohl mi nikdo nemohl škodit tím, že mne bude léčit na něco co neodpovídá skutečnosti. Prosím co je potřeba a jak postupovat ? A.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, psychologické vyšetření může udělat klinický psycholog ambulantně. Je to časově náročný výkon, a psychologové jsou radši, když toto doporučí psychiatr, přestože to mohou indikovat i sami. Píšete, že psychologa máte. Pokud k němu chodíte na psychoterapii, pak není vhodné, aby Vás vyšetřoval testy, ale může Vás nasměrovat.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Sama mám zkušenost, že mne lékařka na krizovém centru poslala domů se slovy, že je také unavená a má toho víc než já. Měla jsem ale štěstí, že jsem časem narazila na vynikající psychiatričku, která mi zajistila okamžitou hospitalizaci a díky ní, se můj stav pomalu lepší. Setkala jsem se ve svém okolí s člověkem, který měl potíže a chtěl podstoupit odborné vyšetření. Domluvil se na návštěvě ve vojenské nemocnici v Židenicích v Brně, kde mu udělali velmi podrobné testy, které hodnotil velmi kladně. Sama jsem tam docházela několik let na skupinovou terapii a přístup odborníků byl velmi profesionální. Můžete zkusit buď tuto možnost nebo se obrátit na linku důvěry (popř. http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/) a zjistit si více o dostupných formách vyšetření ve Vašem nejbližším okolí. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam