spavost

již mnoho let užívám lithium.Vstávám ve 4.00 do práce.O Jsem unavený a chce se mě spát,ikdyž naspím 50 hod týdně.Psychiatr mně řekl,že je to defekt osobnosti a nedá de s tím nic dělat.Co si mám pod tímto pojmem představit nevím?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jde o obecný pojem, který ny se už ani neměl používat a Váš lékař by Vám měl jasně vysvětlit, co tím myslel ve Vašem konkrétním případě. Mám dojem, že jste se nedávno na podobné téma již dotazoval, 50 hodin sice není úplně málo, ale zas to není tak moc, jsou lidé, kteří potřebují spánku více.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Nemám představu, co lékař myslel "defektem osobnosti", nejspíš bude tou jedinou osobou, která Vám to může ozřejmit. Z Vašeho dotazu vyplývá, že již několik let trvají obtíže, kvůli kterým užíváte lithium. A i přes dostatečnou dávku spánku jste velmi unavený. Pokusila bych se zamyslet nad tím, kdy toto období únavy nastalo. Co mu předcházelo? Já bývala dříve ranní ptáče a jakmile nastaly psychické potíže, trvá mi velmi dlouho, než se ráno vymaním z únavy a začínám fungovat. Dlouhodobě mi pomáhají návštěvy psycholožky, což by mohla být dobrá rada i pro Vás. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam