Omlouváme se, kapacita naší poradny v této sekci je pro tento měsíc již vyčerpána, není možné vkládat další dotazy. Tato část naší poradny se opět otevře 1.7.2021.

Pokud je váš problém naléhavý, využijte některý z kontaktů zde: Jste v krizi (cmhcd.cz)

Tým poradců Stopstigma.cz


správná dávka antipsychotika

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat podle čeho se určuje dávka antipsychotika Zalasty. Měřím 174 cm,vážím 85 kg a psychiatr mne předepisuje večer 15 mg. Zdá se mně předepsaná dávka zbytečně velká. Předem děkuji za odpovědˇ.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, k tělesné hmotnosti se v praxi při dávkování antipsychotik přihlíží hlavně tehdy, jedná-li se o extrémy. Rozhodující jsou příznaky nemoci včetně těch dlouhodobých, když j nemoc takzvaně v klidu. Běžná udržovací dávka olanzapinu (Zalasta) se podle toho pohybuje někde mezi 5 a řekněme 20mg denně. V tomto Vás musím odkázat na Vašeho lékaře.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, se Zalastou nemám žádnou zkušenost, nikdy jsem tento lék neužívala. Ze zkušeností s jinými antipsychotiky vím, že se můj lékař při dávkování řídil mojí aktuální zdravotní situací, mojí zpětnou vazbou a většinou jsme společně hledali kompromis. Myslím, že by bylo dobré tuto otázku otevřeně probrat s Vaším ošetřujícím lékařem. Přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam