stálá uzkost,nevolnos

Dobrý den.Prosím Vás a radu. Dva roky beru lek citalec a trittico a pořád mne bývá často špatně,silé úzkosti mne provázejí i celý den.v noci spánek je neklidný,často se budim a dlouho mne trvá než znova usnu a pak když jsem nevyspaná,tak přijdou ty stavy,kdy je mne špatně a silná úzkost.Prosim Vás,chtěla bych se zeptat, zdali neexistuji leky,které bych si mohla popřídě vzit, když už mne bude moc zle? Ne další AD,jen jednorazově. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, léky pro užití v případě krize existují, nicméně pokud máte úzkost v podstatě pořád, je to důvod ke zvážení úpravy či změny medikace. v léčbě úzkosti se také uplatňuje psychoterapie. Zeptejte se na možnosti Vašeho lékaře.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám taky zkušenost s úzkostí a vím, jaké utrpení dokáže udělat ze života. Nárazové léky, jako je Xanax, Lexaurin, mi sice přinášely okamžitou úlevu, ale jen na chvíli a navíc jsou silně návykové, tak jsem je brala jen opravdu krátce. Antidepresiva mě sice zbavily utrpení, ale musela jsem jich brát stále víc, aby to stačilo. Skutečné řešení mi přinesla až delší pravidelná psychoterapie. Díky ní jsem zjistila, proč úzkostem podléhám, a postupně se naučila jinak smýšlet, jinak si věřit a jinak vnímat svět - přestal být nebezpečným místem plným důvodů ke strachu nebo i zdrojem nepojmenovatelné úzkosti "jako bez příčiny". Dobrým způsobem je asi spojit oba typy léčby, léky s terapií. Ale samy léky by mi nikdy příčinu úzkosti odstranit nedokázaly, o tom jsem přesvědčená. Každý to může mít jinak, ale kéž by vám moje odpověď pomohla najít vaši cestu k tomu, jak se úzkosti zbavit. Držím palce.


Zpět na seznam