Strattera a Deprex

Dobrý den, beru na dop. psychiatra Strattera a Deprex na mé ADHD a deprese, četl jsem že je velmi nebezpečná kombinace těchto léků, kvůli serotoninovému syndromu, taky se chci zeptat zdali je normalni ze nemam skoro vubec hlad a ze se citim dost unaveny, beru deprex 1x denně 20mg a strattera 1x denně zatím 10mg, Děkuju moc
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, oba léky jsou v játrech metabolizovány stejnými enzymy, proto mohou mít interakce, i když kombinace není úplně vyloučena. Váš lékař by Vám měl vysvětlit, proč zvolil danou kombinaci, zvážil bych zda deprese není důsledkem ADHD (může se to stát) atd. Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Měl jste zájem i o reakci peer poradce. Jako peer odpovídám na dotazy v poradně čistě na základě svých vlastních zkušeností se zotavováním se z psychických obtíží. Nejsem tedy lékař a nemohu se vyjadřovat k účinkům a kontraindikacím léků. Zkušenost s únavou i s nechutenstvím ale také mám. Obojí mě trápí hlavně v době, kdy jsem ve větší psychické nepohodě. Únava i nechutenství patří mezi časté příznaky depresivních stavů a právě vhodně volená medikace by měla od těchto potíží ulevit. Na vašem místě bych se snažila moc si nehledat informace na internetu. Většinou mne to jen vystraší a zamotá mi to hlavu. Lepší je poradit se přímo s vaším ošetřujícím lékařem. Pokud vám kombinaci těchto dvou léků předepsal, měl by si být jistý, že je to takto v pořádku. Určitě se mu svěřte se svými obavami. Věřím, že vás uklidní. Přeji vám brzkou úlevu a novou radost ze života.


Zpět na seznam