Stud a vina

Dobry den. Nemam vlastni deti...chtela jsem byt stastna a spkijena. O co vic jsem se snazila...citim se odmitana, neschopna se radovat...a projevit, abych lidem neublizila a nevzala si vo mi patri...pritom bych tak rada. Mam strach projevit sve city. Citim se zbytecna a ztracena. Chci si verit...ale proc me lidi nemaji radi...nechapou me. Mam strach uz se i vyjadrit. Ten pocit je des. Uz jsem skoncila na JIP...me srdce je zpomalene. Vyjadruji opak toho co citim a nevim proc? Situace v mem zivote netusim jak resit...jakobych ztratila schopnost zdraveho usudku
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, myslím, že peer poradkyně Vám dala celkem vyčerpávající odpověď. Může to být (a často bývá) tak, že právě Váš strach se projevit a nedostatek sebevědomí mohou u ostatních vyvolávat odstup, protože neví, co si o Vás myslet. Tím dostávají prostor pro své vlastní představy. Psychoterapie by to mohla pomoci změnit.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Z Vašeho dotazu cítím, že máte v sobě mnoho nezpracovaných témat a že čelíte mnoha pocitům, s nimiž se nevíte rady. Mně s podobnými stavy nesmírně pomáhá psychoterapie. Zmiňujete zásadní životní témata, se kterými se člověk nemůže vypořádat v rámci krátkého internetového dotazu. Je to na opakované a klidné rozhovory s někým, kdo dokáže být v těchto oblastech průvodcem. Ze své zkušenosti Vám tedy mohu jen doporučit najít si nějakou psychologickou podporu. Seznam psychoterapeutů, kteří nabízejí své služby v místě Vašeho bydliště, najdete na internetu. Jinak obecně mohu doporučit více dělat to, co vás těší, mít se ráda a pečovat o svůj dobrý životní pocit a najít si lidi, se kterými Vám bude dobře a budete jim důvěřovat. To vše není vůbec jednoduché, ale stojí za to se o to snažit. Držím Vám palce a přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam