Tělo váha při AD

Prosím vás chtěl bych se zeptat asi 2 roky jsem bral Elicea 5 mg na nic a po probuzení melipramin dost sem přibral ale vše šlo jen do břicha .momentálně(necelé 3 týdny ) jsem přešel tritico na noc 1/3 a po probuzení elontril 150mg .váha zatím pořád stejná břicho pořád nafouklé .zajímalo by mě jestli se to.jeste změní a zda by pomohlo cvičení - fitko.protoze s puvodnimi AD jsem zkoušel posilovat a nikde to nešlo vidět ,moc děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, změny váhy a tělesné konstituce vyžadují delší čas, než 3 týdny a většinou také změnu životosprávy. S tím Vám může poradit nutriční terapeut. Poradil bych se o tom také s psychiatrem, který Vám léky předepisuje.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Píšete o změně Vaší medikace a přibírání na váze, které Vám dělá starosti. Zpravidla AD léky začnou působit po několika týdnech, kdy se budete cítit lépe. Nevýhodou některých léků je, že zvyšují chuť k jídlu a tím člověk začne přibírat na váze. Zkuste se poradit s lékařem, který Vám léky předepsal, zda neexistují léky, které nemají tak výrazné vedlejší účinky, co se přibírání na váze týče. Pokud se jedná o posilování těla, tak cvičením a posilovacími cviky neuděláte nic špatně. Spíše naopak každý pohyb prospívá nejen tělu, ale hlavně i psychice. Kromě fitka můžete zkusit i různé druhy pohybu, jako jsou dlouhé procházky, rychlá chůze, namísto výtahu choďte pěšky schody atd. Jóga je taktéž prospěšná k protáhnutí těla a i posilování různých partií svalstva, a člověk se přitom pěkně uvolní, přijde na jiné myšlenky. Když chcete dosáhnout spokojenosti se svým tělem, tak se kolikrát lépe dělá ve dvou lidech, zkuste oslovit někoho z Vašeho okruhu a tak spojit společně síly na společný cíl- formování a zhubnutí těla, např. běhání, návštěva hodiny jógy, pilatesu atd. Určitě něco nebo někoho najdete, co Vám přinese motivaci a pustíte se s chutí do formování těla, či bříška. Mě osobně vyhovují lehčí techniky jako je jóga nebo pilates, prospívá mi to i proti obtížím s bolavými zády. Přece nejde vždycky o tvrdý trénink, kde se sedřu z kůže, ale myslím na to, jak celkově může pohyb mému tělu pomoci. S každým pohybem se cítím lépe, spokojeně a po čase se tělo pěkně zformovalo k mé spokojenosti. Když mám pocit nafouklého břicha, tak jsem se přesvědčila o tom, že to někdy souvisí s určitými jídly či potravinami, které mě nafukují jako balón. To se pak vyvaruju takovým „nafukovačkám“ (jídlům atd.). Doufám, že jsem Vám mohla pár tipy pomoci a přeji vytrvalost, trpělivost sám se sebou, nebojte, výsledky se po čase objeví. Hodně štěstí a zdaru.


Zpět na seznam