Tinnitus

Dobrý den, pane doktore, od ledna trpím lehkou bolestí na pravém spánku. Navštívila jsem PL (KO, KT, CRP, stěr z krku - vše v pořádku), po měsíci bolesti jsem byla odeslána neurologem na MR mozku - bez nálezu (za což jsem velmi ráda). Po pár dnech se přidal tinnitus, byla jsem vyšetřena na ORL, byl mi předepsán Betaserc 24, gingko biloba a na 10 dní Medrol v tbl. Zatím bez zlepšení. Přes den zvládám šelest v pohodě, ale večer, když je ticho, mám problémy s usínáním. Na ORL mi předepsali Zolpidem, který když si před usnutím vezmu, spím v pořádku do rána. Trápí mě to. Nikdy jsem žádná hypnotika ani podobné léky nebrala. Necítím žádnou úzkost ani poruchy nálad, jen mě trápí to usínání. Prosím Vás, za jak dlouho může vzniknut na Zolpidemu závislot a myslíte si, že by vhodná antidepresiva mohla tinnitus odstranit, či mi pomohla v usínání lépe než lék na spaní? Ještě dodávám, že se s ničím neléčím. Doplnila jsem jen hořčík a vit. B-komplex a pravidelně cvičím na krční páteř. Děkuji za odpověď. Žena, 37 let
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zolpidem by se neměl užívat příliš dlouho kvůli riziku vzniku závislosti, na druhou stranu jsou lidé, kteří užívají malou dávku, např. 1/2 tbl a potřebu navyšovat nemají. Při podobných potížích, jako máte Vy, se někdy používají antidepresiva, která pomáhají navodit a podpořit spánek a která návyková nejsou. Většinou je může předeepsat i praktický lékař.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz, který je velice odborný. Jako peer konzultant musím vycházet ze své zkušenosti. A s problémy, které Vás trápí, příliš zkušeností nemám. Je to opravdu dotaz spíše pro odborníka, lékaře. Mohu Vám jen popřát, aby se problémy s usínáním v brzké době vyřešily. Hezký den.


Zpět na seznam