třes celého těla,závratě

Dobrý večer,léčím se rok s agorafobií a panickou atakou,beru Coaxil 2×denně,Lamitrox 3×denně a na noc Quetipin Mylan,jsou to neslabší léky.Při úzkosti ještě Neurol 0,25.Týden pociťuji závratě,někdy ztráta rovnováhy,slabost dolních končetin,třes celého těla.Už jsem úplně bezmocná,sedím doma,dělám běžné domácí práce,mám obavy jít ven ať sebou někde neseknu.Jsem jak vězeň.Mám za sebou neurol.vyš.interní vyš.ORL,vše vpořádku.Poraďte,jak toto řešit,děkuji Vám
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud Vaše problémy souvisí s úzkostnou poruchou /zmiňujete paniku a agorafobii), na čemž je třeba, aby se dohodli odborníci, keří o Vás pečují, je možná čas na to, aby psychiatr zvážil změnu medikace. U úzkostných stavů bývá základním lékem většinou antidepresivum. Coaxil mezi ně patří, je však svým mechanismem účinku poněkud atypický. Zvážení farmakoterapie by mělo být na Vašem psychiatrovi. U úzkostí se též v léčbě uplatňuje psychologická léčba, tedy psychoterapie.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s agorafobií a panickou poruchou nemám žádnou zkušenost stejně jako s léky, které užíváte. Mojí diagnózou je bipolární porucha a užívám jiný typ medikace. Chápu tíživost Vaší situace, necítím se ale kompetentní k nějakým konkrétním radám. Jediné, co mě napadá, je probrat s Vaším lékařem případnou změnu/úpravu léků a Vaši léčbu psychofarmaky doplnit o psychoterapii, která by Vám mohla podle mého názoru určitě pomoci. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam