Třes končetin, převážně statický

Vážený pane doktore Příhodo, prosím byla jsem hospitalizována pro deprese a panické taky v psychiatrické klinice. Když jsem 19.2 do kliniky nastoupila byl mi vyměněn lék duloxetin 60mg 1-0-0-0 za paroxetin. Po zhruba 14 dnech mi začal třes končetin a palpitace. Nyní je to asi 10 dní kdy mi byla změněna léčba za Venlafaxin. Třes stále přetrvává zejména když stojím. Cítím i vibrování končetin a mám rychlejší pulz 80. Prosím pane doktore pracuji jako sestra. Dostávám jen panické ataky z toho, že si každý všimne že mám tento třes a nebudu moci dále vykonávat svou profesi. Zmizí to, nebo jsem invalidizovana? Dekuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pulz 80 bych neřešil, je to dá se říci horní hranice normy. Oba tyto vedlejší účinky většinou časem ustupují. Na místě je také zvážit psychoterapii, nácvik relaxačních technik apod.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, ač mám zkušenost s úzkostí i depresí, na vás dotaz nemohu dobře odpovědět, protože ani jeden z léků jsem nebrala. Zbavit se úzkostí a deprese se mi podařilo především díky delší psychoterapii, ale o této možnosti jistě víte z kliniky, proto vlastně nemám, čím bych přispěla. Snad jen ujištěním, že zlepšení a úleva od deprese i úzkosti jsou možné a moc vám přeji, ať se vám to také podaří.


Zpět na seznam