třes končetin

Dobrý den,syn bere 1,5 sertralin actavis 100mg,převážně v noci dostane záchvat,který se projevuje křečovitým třesem končetin. Nevíme o jaký druh deprese se jedná, podle Mudr. jde o úzkostnou poruchu. Dá se s tím dělat i něco jiného než brát ty léky? Má to cca 20let. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z toho, co vím z Vašeho dotazu nemohu mnoho vyčíst. Bývá užitečné, když se na léčbě úzkostné poruchy podílí i psychoterapeut, který pacientovi pomůže zvládat příznaky i jeho vlastní vůlí, nejen s pomocí léků, Křeče a třes končetin jsou také dúvodem, aby Vašeho syna vyšetřil i neurolog. Jde-li o problém letitý, jak píšete, je třeba konzultovat s lékařem, co za tím může být.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Psychofarmaka mohou mít různé vedlejší účinky, které mohou být opravdu nepříjemné. Jde o to, zda přínos léku proti vedlejším účinkům převyšuje. Ale to je určitě otázka na lékaře, který Vašeho syna zná. Měl by brát ohled na to, jak to Váš syn pociťuje a případně zvolit jinou strategii. A jestli vůbec potíže léčit léky. Přeji hezký den.


Zpět na seznam