třes, tetánie

Dobrý den, jsem dva a půl roku od porodu, kdy se mi projevila extrémní nespavost. Chytala jsem svalové křeče. Na doporučení obvodní lékařky jsem byla poslaná na emg a eeg, kde mi byla diagnostikovaná tetánie. Chodím co 14 dnů na injekční hořčík. A bylo mi na spaní nasazeno triticco 2/3 75mg. Beru ho dva měsíce. Spánek se mi zlepšil, ale celý den se mi neustále točí hlava, cítím silný třes rukou. Nedokážu ani zašít knoflík. Trpím na zažívací problémy. Průjem střídá zácpu. Prosím o radu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tetanie může mít břadu příčin, krom hořčíku zde hraje také roli vápník a ostatní minerály, resp. jejiích vzájemná rovnováha, z psychických příčin se s tetanií setkávváme někdy u úzkostných neuróz, kdy pacient hyperventiluje, dále jsou zde možné endokrinní příčiny a mnohé další. Trittico je účinné antidepresivum, které podporuje spánek a může zmírňovat úzkost, k vzácným vedlejším účinkům může třes patřit. Vy však berete poměrně malou dávku, u depresivních pacientů se dávkuje 150 - 300mg/den. Toto je třeba konzultovat s lékařem, který Vás léčí.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, na Vaši otázku by měl asi odpovědět lékař. Jediné, co mě napadlo, je teoreticky možná souvislost mezi podáváním hořčíku a trávicími obtížemi. Sama totiž beru občas hořčík v jiné formě než injekční a špatně trávím laktózu. Všimla jsem si, že hořčík, který jsou na bázi laktátu, neboli obsahuje laktózu, mi rovněž nedělá dobře. Ne všechny léky, které obsahují hořčík jsou laktáty, jsou i jiné. Zeptala bych se lékaře na tuto teoretickou možnost. Držím palce, snad vám bude časem lépe.


Zpět na seznam