Trittico 75

Dobrý den, vysazují trittico 75 4 dny jsem brala jen 2/3 a včera jsem si vzala 1/3 ale jsem teď nějaká smutná jinak beru citalec 20 ráno muže ta blbá nálada být z toho vysazení nebo popřípadě jak dlouho mám snižovat
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to je otázka, kterou byste měla položit lékaři, který Vás tímto lékem léčí, také záleží na tom, kvůli jakým potížím lék užíváte. Z jednoho smutného dne nelze ještě vyvozovat žádné závěry. Jinak obecně, většina antidepresiv se vysazuje zvolna, s přihlédnutím k psychickému stavu pacienta, mohou v tom být značné individuální rozdíly.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Lék Trittico jsem nikdy neužívala a nemohu vám samozřejmě dávat žádné "lékařské rady", to mi nepřísluší. Nicméně mám poměrně bohaté zkušenosti se změnami užívání psychiatrických léků. Výkyvy nálady, pocity smutku nebo třeba neklidu bych považovala během prvních dnů po snižování dávky za naprosto normální. Tělo je přeci jen zvyklé na denní dávku účinné látky, kterou lék obsahuje a s jeho absencí se musí nějak vyrovnat. Mám však zkušenost, že většinou tyto pocity poměrně brzy odezní. Je tedy třeba určité trpělivosti a odvahy těmto pocitům vzdorovat. Pokud by ale váš psychický výkyv byl závažnějšího charakteru, na vašem místě bych vše rozhodně podrobně konzultovala s lékařem, který vám změnu v léčbě doporučil. Držím palce, ať je vám brzy lépe.


Zpět na seznam