Trittico a prothiaden

Dobrý den,prosim o informaci zdali je vhodná tahle kombinace.Pro nespavost a úzskosti jsem dostal od psychiatra tyhle léky,ale již je to dva měsíce a krom nežádoucích ůčinku a těch je dost,moc žádné zlepšení nepocituji. Jsem již z toho zoufalý,že tak dlouho to nezabírá a navíc ty nežádoucí ůčinky.Doktor mne léky nechce zaměnovat pro moji silnou nadváhu a prý mám počkat, že výsledky se dostavi.Tritico beru 75mg a prothiadin 75 mg.Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, kombinace léků, které užíváte, je možná, i když ne úplně obvyklá. Váš psychiatr by Vám měl sdělit, proč zvolil zrovna tyto léky a proč se rozhodl již od počátku léčby pro kombinaci dvou antidepresiv. Pravdou je, že k plnému rozvoji účinku antidepresiv je třeba i několika týdnů, nicméně pokud za dva měsíce nedošlo k vůbec žádnému zlepšení včetně spánku a pociťujete jen nežádoucí účinky, je třeba se nad dalším postupem zamyslet, antidepresiv je k dispozici dost. Asi bych se jako lékař také zajímal o to, jak se v důležitých oblastech života (práce, vztahy, volný čas atd...) realizujete, jaké je Vaše tělesné zdraví, proč trpíte obezitou, zda to nemůže spolu s psychikou souviset a co je s tím možné dělat a mnoho dalších otázek, což zmiňuje jinými slovy i peer poradkyně.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Bohužel, co se kombinace léků týče, nemohu poradit. Spíše bych mohla doporučit snažit se ovlivnit oba nepříjemné projevy psychické nepohody i jinak, než jen medikací. Pokud trpíte v uvozovkách jen úzkostí a nespavostí, můžete se snažit ovlivnit to tím, že uděláte v životě nějakou příznivou změnu, v nějakém smyslu o sebe začnete lépe pečovat, o svoje zdraví, Může se jednat o zvládání stresu, učit se odpočívat, hýbat se, jíst zdravě, dělat změny v životě, i vztazích, nebo něco jiného, co vám schází. Duševní zdraví souvisí s fyzickým a sociálním zdravím. Věřím, že by se vám mohlo ulevit, nechci tím ale říci, že máte zahodit léky do koše. Naopak prudké vysazení je nebezpečné, pokud vysazovat, tak jen se souhlasem lékaře, obvykle zvolna.


Zpět na seznam