Trittico

Dobrý den, Trittico mi bylo předepsáno kvůli nespavosti(nástup klimakteria). Užívám ho teprve 10 dní, nástup účinku by měl být za 2-3 týdny. Bohužel již teď cítím řadu vedlejších účinků jako:brnění končetin, svalová únava, hučení v hlavě, neustálá žízeň s pocitem sucha v puse, ráno pocit nevolnosti...Odezní tyto nepříjemnosti, nebo by bylo lepší lék vyměnit? Před Tritticem jsem užívala Mirtazapin, ten mi vyhovoval, ale když mi paní doktorka snížila dávku, okamžitě jsem zas přestala spát a i po navýšení na původní dávku se stav nelepšil. Léky SSRI jako Itakem mi nedělají dobře.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vedlejší nežádoucí účinky antidepresiv většinou odezní, jsou-li však extrémně výrazné, měla byste to neprodleně probrat s psychiatrem, který Vám lék nasadil a který nejlépe může zvážit úpravu medikace, popřípadě naordinovat další vyšetření. Naprostá většina pacientů totiž snáší trazodon (Trittico) bez výraznějších problémů.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mou zkušeností je, že negativní účinky léků mohou nastoupit dříve než ty kladné.  Když si organismus na léky zvykne, mohly by příznaky ustoupit. Můžete se poradit s lékařem, který Vám lék předepsal. Jinak odkazuji výše na MUDr. Příhodu.


Zpět na seznam