trittico prolong 300

Dobrý den, patřím mezi ty (65 let), kterým psychoterapie (Lobeč, 2x Eset, Ondřejov, Horní palata a také individuální psychoterapie) moc nepomohla. Diagnóza je deprese a úzkosti. V současnosti (pád do těžké deprese) po zkoušení několika léků (se cítím ve dne přijatelně při nasazení Trittica Prolong 300, užívání večer. Ovšem mám obrovský problém se spánkem. Nemohu usnout, nebo se probudím v 1 hodinu a nespím do 4 hodin. Spánek přichází nejvíce mezi 5-7 hodinou ranní, a to je málo. Zkouším lék posunout brzy večer či naopak pozdě večer. Nic nepomáhá, ani pokusy s uvolňovacím dýcháním. Ležení v teplé vodě atd. Při pokusu brát lék ráno jsem byl úplně mimo (zkusil jsem to jen jeden den) - mám to ještě zkusit?. Roman
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Váš lék má tzv. prodloužené uvolňování, což by mělo zajistit jeho rovnoměrnou distribuci a působení ve Vašem organismu. Přestože u léků bývá doporučení, ve kterou denní dobu je zpravidla optimální je užít, řadě pacientů to vyhovuje jinak a zachovají-li doporučené dávkování, nevadí to. Nevím ale z jakého titulu bych Vám měl ale doporučovat, jestli to máte ještě zkusit nebo ne. Vím to, že pravděpodobně Vám to nijak neublíží, ale lépe je poruchy spánku řešit s ošetřujícím psychiatrem.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Cením si Vašeho dotazu. Mrzí mě, že vám individuální psychoterapie nepomohla. A musíte hledat cesty jinde. Problém se spánkem je z mého pohledu velice vážný. Sama na sobě znatelně pozoruji, že je pro mě spánek základem. Proto Vás velice chápu, že jste ze situace nešťastný. Asi jste vyzkoušel různé techniky (otevřené okno v pokoji, nedívat se před spaním na filmy …). Ale nepřestala bych hledat řešení. Někteří lidé mají problém sáhnout po lécích. I vy jste nějaké vyzkoušel. Ale osobně bych se ještě poradila s lékařem. Mohli by být ještě nějaké možnosti. Přeji Vám hezký den.


Zpět na seznam