Trittico Prolong

Dobrý den, prodělal jsem robotickou operaci kvůli nádoru na prostatě, 6 týdnů jsem měl katetr, poté větší inkontinence samovolná (dnes už skoro v pohodě), řešení častého močení v noci, poté se přesunulo přes den. Zkoušel jsem dva dny jít do práce, dojíždím 40 km, ale byl to hrozný stres pro mě, abych se měl kde vymočit. Toto všechno asi ve mně způsobilo depresi. Ráno asi po 6 hodinách spánku už jsem nemohl usnout a hučelo mně v hlavě a divné sny a myšlenky. Nějak jsem se z toho nedokázal dostat. Praktický lékař mně napsal lék Trittico Prolong, před spaním 75mg. Spánek se upravil hned, ale deprese hlavně dopoledne přetrvávají, jsem hodně unavený, motám se a nějak dopoledne nedokážu fungovat (beru od 9.9.). Odpoledne mezi 14-15 hodinou jakoby deprese zmizela a až do konce dne jsem v pohodě. Není to tím, že už třeba lék nepůsobí a mě je fajn. Praktický lékař mně řekl, že mám brát stále stejnou dávku. Na dotaz jestli nemám vysadit, že to záleží na mě. Prosím, co mně doporučujete udělat, vysadit, brát stále stejnou dávku nebo přidat na 150 mg. Když to vezmu, tak nemám důvod mít depresi (močení se trochu upravilo, inkontinence je malá), ale nějak to nedokážu ovlivnit. Nemůže mi lék spíše škodit? Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to, co k tomu mohu napsat je, že trittico je lék, který většina pacientů dobře snáší, podporuje spánek a sexuální funkce. Verze prolong je navržena tak, aby hladina antidepresiva neklesala příliš rychle, jako je tomu u klasické verze. Je nepravděpodobné, že by Vám lék v této poměrně malé dávce škodil, ale o tom je třeba hovořit s lékařem, který Vám antidepresiva ordinuje.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Váš dotaz ve mě vyvolal vzpomínku na určité období mého života, kdy jsem hledala co jsem já a moje povaha, co je nemoc, a co vedlejší účinky léků. Vlastně jsem se nedokázala v tomto zorientovat natolik, abych byla spokojená. Zkoušela jsem vysadit léky. To nedopadlo vůbec dobře. Mám sice jinou diagnózu, ale systém zůstává stejný. Nikdo Vám nemůže nakázat brát léky. Je to jen Vaše rozhodnutí, Vaše zdraví je ve Vašich rukou. Domnívám se , že léčba od 9.9. je na uzdravení z deprese krátké období. Z mé vlastní zkušenosti s depresí vím, že rána byla nejtěžší. Velká únava, útlum. Nejlépe mi bylo v posteli. Odpoledne se zdálo lepší, dokázala jsem fungovat. Po nějaké době se vše upravilo. Deprese ustoupila a na moje onemocnění jsme našli lék, který nemá vedlejší účinky na můj organismus. Být já na Vašem místě, popsala bych svoje pocity svému lékaři. Společně bych zvážila, zda se nejedná o vedlejší účinky léku, které mohou po delší době užívání odeznít a nebo zda by nebylo vhodné léky vyměnit za léky, které by byly pro můj organismus vhodnější. V léčbě bych ale pokračovala. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam