Trittico s melatoninem

Dobrý den, ráda bych zeptala, zda je možné kombinovat užívání Trittico s melatoninem. Máma bere Trittico, ale brzo ráno se budí a bere si ještě Neurol. Nebyl by lepší melatonin a dá se kombinovat? děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, užívat Neurol na dospání není ideální řešení. Kombinace s melatoninem vyloučená není, ale Vaše maminka by to měla konzultovat s lékařem. Možná by pomohlo Trittico navýšit, nebo použít jinou formu, kdy se látka z tablety uvolňuje pomalu.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, odpověď ohledně kombinace nechám na panu doktorovi, ale přidám svoji zkušenost: Neurol přináší velkou úlevu okamžitě, ale je velmi návykový, proto mě před jeho pravidelným a dlouhodobým užíváním můj lékař varoval. Ranní probouzení jsem zažívala především v dobách zvýšené úzkosti, a to i podvědomé, kdy jsem si ji třeba ani příliš neuvědomovala. Proto mi vždy pomůže zapátrat, čím vlastně zrovna procházím, čeho se bojím nebo co mi dělá starosti a snažím se buď upravit věci v reálném životě nebo aspoň nějak dojít k usmíření s nimi, pokud je nelze změnit. Tedy jsem si postupně navykla svůj přirozený sklon k úzkosti nějak ovlivňovat a tolik jí nepodléhat. Možná to může být i důvod ranního probouzení u vaší maminky. Držím palce.


Zpět na seznam