Trittico - úzkostně depresivní porucha

Dobrý den, před 3-mi týdny jsem vyměnila ze dne na den přípravek Elicea 20mg za Trittico 150mg, psychiatr tak rozhodl po zhoršení mých úzkostných obtíží. Začínám 4 týden a jsem na tom ještě hůř, úzkosti mě totálně paralyzují, neustále brečím, trpím nechutenstvím, střevními potížemi, dnes jsem si již musela pro neschopenku. Bez Neurolu nefunguji, mám pocit, jako bych se měla zbláznit. Psychiatr je už 3. týdnem na dovolené, mám Trittico vysadit a vrátit se k Elicee / Itacemu?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, toto je typická otázka období dovolených psychiatrů. Nicméně po internetu se medikace doporučovat nedá. Obě antidepresiva se při léčbě úzkostí používají, Trittico se častěji kombinuje s jinými antidepresivy, než escitalopram (Elicea, Itakem), který u řady úzkostných potíží stačí sám. Psychiatr, je-li delší dobu na dovolené, by měl mít zástup, je to jeho povinnost. Hodně problémů již dnes zvládají i praktičtí lékaři.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Je mi líto, že prožíváte tak nepříjemné psychické stavy a rozumím vaší potřebě situaci urychleně řešit. Zároveň mi však nepřijde dobré měnit si medikaci bez domluvy s lékařem. Já sama také užívám antidepresiva a netroufla bych si je měnit jen na základě vlastního rozhodnutí. Pokud je váš psychiatr momentálně na dovolené, jistě je určen jiný lékař, který ho po tu dobu zastupuje. Chápu, že nemusí být příjemné obracet se na někoho, koho třeba neznáte. Ale pro jednorázovou radu je to ta nejbezpečnější cesta. Věřím, že se vám podaří svou situaci konzultovat s odborníkem a že se vám brzy uleví.


Zpět na seznam