Užívání cipralexu

Dobrý den, stručně, mám 40ti letý stres, zemřelo mi první dítě, druhé opět nemocné, otec se střelil do ucha , matka ležák, já rakovinu prsu a manžel patrně demence, je mi 66 let a nevím zda mám užívat Cipralex, lékařka mi ho napsala, nechci si vypěstovat návyk na neurol, děkuji K.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, potkalo Vás hodně nešťastných událostí a pakliže díky tomu trpíte úzkostmi či depresemi, popřípadě obojím, pak je Cipralex dobrá volba. Nepřinese úlevu ihned, jeho účinek se rozvíjí během týdnů a závislost na něm nevzniká na rozdíl od Neurolu a jemu příbuzných sedativ. Jejich výhodou je rychlá úleva, s čímž ale souvisí riziko návyku. V indikovaných případech mají svůj význam, neměly by se ale užívat dlouhou dobu, popřípadě je možné je občasně podat při náhlé úzkosti.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Velice mě mrzí, že Vás postihlo tolik nešťastných událostí. A chápu, že hledáte způsob, jak by Vám bylo lépe. S Cipralexem mám osobní zkušenosti. Užívám ho už několik let každé ráno a návyk jsem u sebe nepozorovala. Je nutné jej užívat pravidelně a delší dobu. Pokud Vám ho lékařka předepsala, zkusila bych jej užívat. Hezký den.


Zpět na seznam