užívání léku kventiax prolong

při zhoršení depresí mi byl předepsán tento přípravek.150mg ráno.Po chvíli se dostavily silné nežádoucí účinky.Bušení srdce,silné motolice,sucho vústech,špatná komunikace jako při silné opilosti.Dostávala jsem se z toho ještě na druhý den.Mám strach si vzít další dávku.Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v případě, že lék vyvolá silné vedlejší účinky, je třeba informovat o tom lékaře, který lék ordinuje. Quetiapin (látka obsažená ve Vámi uvedeném léku) se v léčbě těžkých depresí může použít, ale může mít také podobné nežádoucí účinky, které popisujete. Verze Prolong zabezpečuje postupné uvplolńování látky z tablet. Tato látka může být podávána i v nižším dávkování, zejména byla-li nově nasazena.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Bohužel s tímto lékem nemám osobní zkušenost. Je možné, že ve svém dotazu popisujete některé vedlejší účinky léku a nebo Vám lék prostě nesedí. V každém případě, být já na Vašem místě , bych vše co nejdříve konzultovala se svým psychiatrem. I mě samotnou čeká teď změna léků. Po delší době mě lék, který užívám, přestal vyhovovat. Po domluvě s psychiatrem budeme zkoušet jiný. Mám obavy, zda mi bude vyhovovat. Ale vím, že jiná cesta není, než to risknout a zkusit. Proto si dovedu živě představit, jaké máte obavy s užitím léku, který Vám působí zdravotní komplikace. Vše záleží na Vaší komunikaci s psychiatrem. Domnívám se, že když mu vše popíšete , najdete společné řešení. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam