Úzkost

Dobrý den, V poslední době trpím pravděpodobně úzkostmi, dříve jsem občas cítila obavy nebo nebyla ve své kůži, ale loni na jaře jsem poprvé pocítila, že nemohu jít do práce přes velkou úzkost (nespala jsem, sevřené hrdlo, zmatenost...),dostala jsem na to neschopenku od praktika, Neurol a tato situace se opakovala na podzim a i nyní. Vždy mi trochu pomohlo si odpocinout, ale uz je to tu zase. Chci se zeptat, zda se na to dává i jiný lék (Neurol je prý návykový) a jak přibližně bývá pacient s tímto na neschopence( jdu k psychiatrovi)? Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud mají úzkosti progredující průběh a četnost těchto stavů se zvyšuje, používají se většinou antidepresiva, Neurol není k pravidelnému dlouhodobému užívání vhodný, právě kvůli riziku návyku. Má své místo spíš v občasném užití, popřípadě pro dobu, než zaberou antidepresiva. Co se týká pracovní neschopnosti, jsou zde velké individuální rozdíly, věřím, že psychiatr, k němuž jste objednána, Vám o tom sdělí víc.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Úzkostmi trpí asi někdy každý z nás. Sama mám zkušenost. Ale pokud už narušují průběh denního režimu a znesnadňují běžné fungování, myslím, že je na místě hledat pomoc u odborníka. Za sebe si myslím, že je fajn, že jdete na konzultaci i k psychiatrovi. Určitě je možná další medikace, nejen Neurol. Mně velice pomáhá Lyrica. Ale samozřejmě každý potřebuje léky na míru a právě s tím by mohl pomoci psychiatr. Délka neschopenky je také velice variabilní. Podle toho, jak léky zaberou, kolik odpočinku potřebujete. To je individuální. Přeji mnoho sil a hezký den.


Zpět na seznam