Úzkosť

Dobrý Deň mám 18 rokov diagnostikovali mi tetaniu a úzkostno depresivnu poruchu bola som hospitalizovaná 7 krát , nepredpisali mi žiadne lieky povedali že sa stym musím vysporiadať sama no ja už to nezvladam denne záchvaty chvenia srdca trasu tela pocitu akokeby som nebola v realite strach z ohrozenia života moj stav sa rapídne zhoršil v noci sa minimálne 10 krát prebudím na návaly ťažkosti z dýchaním bolesťami a nepríjemnými pocitmy na hrudi ..... Už Sa neviem normálne zaradiť medzi ľudí a žiť . Potrebovala by som nejaké rady ako ďalej ďakujem ...
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jednomu nerozumím. Pokud Vám byla diagnostikována úzkostně depresivní porucha po opakované hospitalizaci, tak nechápu, proč Vám nebyla doporučena další ambulantní léčba. Na tuto poruchu jsou totiž dané celkem jasné léčebné postupy, a to jak v oblasti farmakoterapie (léky, často antidepresiva, ale i jiné), tak v oblasti psychoterapie. Ujmout by se Vás měl ambulantní psychiatr, psychoterapii poskytují většinou kliničtí psychologové. Obrátil bych se na některou z psychiatrických a psychologických ambulancí ve Vašem regionu.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Je mi líto, že vás vaše psychické potíže takto silně trápí a omezují v běžném fungování. Nejsem lékař a nemohu se tedy vyjadřovat k tomu, zda by vám pomohly léky. Ze své zkušenosti vím, že například léky na zmírnění úzkosti mohou člověka na nějakou dobu podržet a posílit jej, aby se mohl svým potížím lépe postavit a třeba i udělat nějaké podstatné změny ve svém životě. Změny, kterých kvůli ochromení úzkostmi a únavou nebyl dříve schopen. Dříve jsem často trpěla na panické ataky a prožívala jsem velmi nepříjemné stavy, podobné těm, které popisujete. Nesmírně mi pomohla psychoterapie. Naučila jsem se lépe rozumět svým obavám, posílilo se moje sebevědomí i schopnost úzkosti čelit. Hodně mi také pomohlo naučit se relaxovat, uvolnit se, třeba i cvičením autogenního tréninku. Nezůstávejte se svými potížemi sama, obraťte se na odborníky ve vašem bydlišti a hledejte dále cestu, jak se zotavit. Sama jsem zažila, že právě v oblasti úzkostně depresivních poruch mohou být účinky terapie velmi příznivé. Přeji jen vše dobré!


Zpět na seznam