Úzkost a panická ataka

Dobrý den, před dvěma měsíci jsem navšívila praktického lékaře s blokací zad. Pocit stažených svalů na zádech, pnutí a bolest mezi lopatkami. Dostala jsem léky na uvolnění svalů a tejp na záda ale žádná změna. Začala se mi zhoršovat i psychika, protože pocity stažení se nedali vydržet. Přidalo se i brnění rukou a později nohou a záchvaty paniky. Praktik mi napsal Trittico 150 a Lexaurin na uklidnění. Navštívila jsem poté neuroložku, která mi po vyšetřní řekla že mám svaly stažené ze stresu a napsala mi rehabilitace. Na ty stále docházím ,ale brnění přetrvává,i když poctivě cvičím,je to stašně únavné a přidalo se k tomu mnoho jiných věcí. Jako, pískání v uších, tlak v týlu, občas lehké točení hlavy a celkově divné pocity. Je opravdu možné se takto projevuje psychika a úzkost? Trittico jsem začala brát teprve asi před týdnem nejdřív 1/3 a teď dva dny 2/3 a přijde mi, že se stav brnění a paniky zhoršil. Je to normální reakce na antidepresiva? Moc děkuji za odpověď, praktický doktor má dovolenou, tak nevím na koho se obrátit. S pozdravem Vašicová
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, někdy se stává, že po nasazení antidepresiv se objeví jako první nežádoucí účinky, což pacient prožívá zhoršením stavu. Trittico je lék, který většina lidí snáší bez problémů, nicméně úplně každého se to týkat nemusí. Píšete, že Vás léčí praktik a neurolog. Při přetrváváníí potíží je vhodné obrátit se na psychiatra, ve Vašem případě na někoho, kdo se zabývá psychosomatikou, na místě je také zvážení psychoterapie.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že všechny uvedené příznaky je možné považovat za důsledek velkého stresu a aktuálně prožívaných úzkostných stavů. Mám s úzkostmi a panickými stavy letité zkušenosti a nejprve jsem také sama nechtěla věřit, že bolesti hlavy, žaludeční i střevní nevolnosti, závratě, bušení srdce a hučení v uších může mít psychické příčiny. Po marném běhání po lékařích specialistech ale zněl výsledek jasně - na vině jsou psychické obtíže. Pomohla mi kombinace vhodně zvolené psychiatrické léčby a k tomu psychoterapie. Úleva pak byla znatelná. Mluvte otevřeně se svým lékařem o tom, jak se zrovna cítíte, aby mohl případně upravovat vaši léčbu. Držím palce a přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam