Omlouváme se, kapacita naší poradny v této sekci je pro tento měsíc již vyčerpána, není možné vkládat další dotazy. Tato část naší poradny se opět otevře 1.7.2021.

Pokud je váš problém naléhavý, využijte některý z kontaktů zde: Jste v krizi (cmhcd.cz)

Tým poradců Stopstigma.cz


úzkost - amitriptylin

Dobrý den, měla jsem několik let trochu úzkostné stavy - v noci nespavost a bušení srdce. Na to jsem od lékařky dostala amitriptylin - antidepresiva. Užívala jsem ho 3 dny 1x denně. Udělalo se mi pak špatně - závratě,velká bolest do ucha, eustachovy trubice, čelních dutin, vyschly mi uvnitř sliznice v ústech a také na rtech, úzkosti se prohloubily, bušení srdce, vysoký tlak, nemohla jsem vůbec spát, musela jsem ho vysadit. Chci se zeptat zda-li je možné, aby z tak krátkého užívání amitriptylinu nebo z jeho vysazení se úzkosti tolik zhoršily. Trápím se tímhle už 5 týdnů, psychiatrička mi dává rivotril a tiapridal. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, amitriptylin je klasické antidepresivum, jedno z těch nejstarších a na úzkosti se v dnešní době moc nepoužívá. Některé z vedlejších účinků, které popisujete, způsobit mohl, nicméně je to třeba konzultovat s Vaším lékařem.


Zpět na seznam