úzkost, schizotipální porucha, psychosomatická porucha

Již jsem velmi nešťastný a smutný ze svých zdravotních psychickým problémů. Rozum funguje normálně až na to že se mi z drobných lidí dělá zle, ale jsem rád že jsou drobnější než já a opačně. Vnímám lidi jen jako hlavu a kus masa, představím si že si lidé pečou maso, ale sami jsou kus masa. Co se týče psychosomatiky mám velké tepavé bolestihlavy, tiky a bolesti očí, bolesti v uších, hrozně silné křečové bolesti na těle u srdce, na hrudi bolesti níže, pocit na zvracení, špatně se mi dýchá, motá se mi hlava, někdy mám zimnici či pocení nebo mě celého projede husí kůže. Ale ty křečové bolesti jsou velmi nepříjemné, je to pro mě utrpení. Byl jsem na více psychoterapiích Hk, Beřkovice, Havlíčkův Brod, Klecany, ale moc mi to nepomohlo, 21.5. jedu na psychosomatické odd do Šternberku. Prášky beru, chodím ke své psychiatričce i ke své praktické lékařce. Vše začalo v pubertě měl jsem silnou trému, styděl jsem se a měl jsem problémy z matematikou. Na učilišti jsem prošel šikanou, vydíráním, posměchy kvůli tomu že jsem nebyl manuálně zručný, poté chtěla matka, abych učiliště dodělal a tak mě zařídila na ou stavebním, kde chodili děti ze zvš bohužel jsem se tam nevyučil a mé sebevědomí šlo úplně na dno a tehdy to semnou začalo jít z kopce a od té doby mám potlačené emoce, touhy, nenávist a zlost. Nakonec jsem se vyučil ve 27 letech v Pardubicích prodavačem průmyslového zboží, kde jsem se tehdy cítil, že tam věkem nepatřím.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z Vašeho příspěvku vyplývá, že dost trpít, dáváte si své problémy do souvislostí a přemýšlíte o nich. Čeká Vás pobyt na oddělení, které má co se týká psychosomatiky a psychoterapie velmi dobré reference, což může být dobrým startem. Bylo by ale užitečné, abyste měl potom kromě psychiatra také možnost dlouhodobé pschoterapie.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Ve svém dotazu popisujete celou řadu psychických a tělesných obtíží, které Vám závažným způsobem snižují kvalitu života a radost z něj. Naprosto chápu, že je pro Vás v této situaci těžké uchovat si naději a odhodlání čelit projevům svého onemocnění. Znám ta těžká období, kdy je člověk ochromený svým stavem a přestává věřit v možnost zotavit se a znovu prožít skutečnou radost. Znám však také tu velikou úlevu a nový příliv naděje, když se jeho životní pocit navzdory všem chmurným očekáváním nakonec výrazně změní k lepšímu. Nezmiňujete se, nakolik jste spokojený se svým ambulantním psychiatrem, zda k němu máte důvěru a jestli máte pocit, že se o Vás zajímá a spolu s Vámi aktivně hledá nejlepší možnou léčbu. Píšete, že máte před sebou léčebný pobyt ve Šternberku. Upřímně Vám přeji, aby Vám pomohl a byl pro Vás novým začátkem. Jaro, které je teď všude kolem nás, je pro nový začátek ideálním obdobím. Přeji Vám jen vše dobré a držím Vám palce!


Zpět na seznam