Úzkosti

Dobrý den,mám 19letou dceru ,obtíže začaly koncem června a to bolesti žaludku,proběhlo vyšetření i hospitalizace,veškerá vyšetření byla negativní.Po návratu z nem.postupne bolesti žaludku ustoupili a začala úzkost,bušení srdce,pocení, vnitřní nervozita.Dalsi týden měla sebevražedné myšlenky,na které nechce myslet ,ale během dne se několikrát v hlavě mihnou.Probehla kontrola na psychiatrii naordin.ma Zoloft 50mg a Neurol 0,25mg na úzkost než začnou působit antidep.uziva je tyden.Tento stav mohla způsobit stres. brigáda, úmrtí v rodině a užívání HA která se během dvou let mnohokrát měnila.Presnou diagnózu nám paní doktorka nerekla.Dcera začala docházet i na psychoterapii zatím se vším začínáme.Dekuji Jarmila
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Do brý den, není mi jasné, na co se vlastně ptáte. U úzkostných poruch se příznaky, které popisujete u Vaší dcery, objevují a léčebný postup, který byl zvolen je adekvátní.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, když jsem si přečetla příběh Vaší dcery, není mi zcela jasné, na co se ptáte. Asi Vás zajímá, co si o tom všem myslíme, zda je například postup paní doktorky adekvátní. To já, jako neodborník, mohu stěží posoudit. Ale ze své zkušenosti Vám mohu snad přispět několika postřehy. Medikace – Zoloft 50mg v kombinaci s Neurolem 0,25 mg mi připadá přiměřená, se Zoloftem mám dobré zkušenosti. Užívala jsem jej asi dva roky, pomáhal mi, nezaznamenala jsem žádné vedlejší účinky a neměla jsem ani problém s vysazováním. A slabý Neurol, pokud je nasazen dočasně, myslím, nevadí. Je skvělé, že dcera začala docházet na psychoterapii a věřím, že je tak vše na dobré cestě. Co se týče užívání HA, vzpomínám si, že když mi bylo asi 20 let, brala jsem je také. A i když jsem vyzkoušela několik typů, musel jsem s nimi zcela přestat, protože jsem po nich zažívala těžké úzkostné stavy, někdy i celkovou paralýzu (tehdy jsem ještě neměla žádné jiné psychické problémy). Moc Vám i dceři držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam