Úzkosti

Dobrý den, je mi 15 let a léčím se s úzkostmi lékem Asentra 50. Teď po konci prázdnin se mi ze dne na den úzkosti zhoršily asi o 20-30%. Může to být způsobené návratem do školy a tím, že je teď stejné období, jako když mi úzkosti začaly před rokem?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Ahoj, obojí může mít vliv. Návrat do školy může vyvolat stres, který funguje jako spouštěč. Stejné období zas může probudit paměť na čas, kdy se úzkosti projevily. Krom léků by mohl pomoci psycholog - psychoterapeut.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Ptáte se, zda může nástup do školy zhoršit Vaše úzkosti. Z mého pohledu ano. I pro člověka, který se běžně s úzkostmi nepotýká, je toto období náročné. Zkuste si pro sebe zajistit co největší podporu, např. od rodiny či přátel. Také si nastavte denní režim s dostatkem odpočinku a s něčím, co Vás baví. Pokud by i přes všechnu snahu úzkosti nepolevily, obraťte se na Vašeho lékaře a svůj stav s ním zkonzultujte. Můžete zvážit i odbornou pomoc psychologa, pro mě je to velmi důležitá součást léčby úzkostí. Přikládám užitečné odkazy, kde můžete hledat další pomoc: https://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/ Přeji vše dobré!


Zpět na seznam