uzkosti

Dobrý den, od srpna 2017 se léčím na úzkostní poruchu. Užívám Trittico 150 na noc. Spaní mám po něm dobré, ale pořád nemám radost ze života, cítím pálení těla a není to ono. Z toho nejhoršího vím že mě dostal ale nevím jestli to bude ještě lepší nebo to zůstane už jen tak jak to je, co bych byla nerada. Snažím se změnit myšlení i všechno. Cvičím taky. Ale stále mi je nějak smutno a mám obavy. Psychiatrička mi řekla at si navýším dávku Trittica na 200mg.Po Tritticu 150 dost tvrdě spím, no nevím jestli by mi to pomohlo i na úzkost a smutek.Nechci být utlumená. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, navýšení antidepresiva, pokud vykázalo částečný účinek, je jednou z možností. Útlum jistě není ten žádoucí výsledek při léčbě úzkosti, takže v případě, že by nastal, by stála za zvážení jiná úprava medikace (kombinace, či změna), stejně jako při neúčinnosti na příznaky úzkosti. Úzkostní pacienti také často profitují z psychoterapie, to jsou ale již dotazy na Vašeho psychiatra. Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Já sama se také léčím s úzkostnou poruchou, a to už několik let. Užívám sice jiný typ léku, ale rovněž užívám lék ze skupiny antidepresiv. Vím, že na začátku trvalo několik týdnů, než plný účinek léku nastoupil a než se mi udělalo lépe. Nicméně pokud lék užíváte od srpna, měl by již účinek být dostatečně znát. Pocit pálení po těle, o kterém se zmiňujete, znám z okamžiků, kdy se u mě projevovaly panické stavy, ale nyní jej již mívám opravdu jen zřídka. Nejdůležitější asi je, abyste o svém stavu a o svých pocitech hovořila se svým psychiatrem. A to i o svých obavách z utlumenosti. Je pravda, že některé typy léků na psychiku výrazně tlumí, ale běžná antidepresiva by zásadní tlumivý účinek snad mít neměla. Jako doplněk k léčbě úzkostných stavů se mi velmi osvědčila psychoterapie. Držím vám palce a přeji brzkou úlevu.


Zpět na seznam