Uzkosti-medkace

Dobry den,pane doktore.Po urazu jsem zacala trpet nesnesitelnou unavou a tinitem.Doporucena psychiatrie.1.lek-citalec + trittico velmi vyrazne NU.Po nekolika mesicich escitalopram + trittico-stav se velmi zhorsil,lecba v PL,pouze escitalopramem,bez efektu,deprese,uzkosti,stav "mimo".Pote ambulantne zmena na Velaxin+mirzaten.Nyni zvysen velaxin na 300(9.tyden)+mirzaten 30.Tato medikace celkove 6 mesicu.Deprese uplne vymizely.Avsak po uziti velaxinu velmi silne celodenni uzkosti a tres,s vecernim mirzatenem vse mizi.Rano uplne OK,s uzitim velaxinu se situace opakuje.Muze byt davka 300 jiz prilis vysoka,nebo se jeste medikace neusadila?Dekuji!
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pro někoho může být 300mg venlafaxinu vysoká dávka, jsou pacienti, kterým stačí poloviční, tedy 150mg. Vy navíc užíváte ještě dalěí antidepresivum. Doporučuji probrat s Vaším psychiatrem.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, omlouvám se, ale nevím, jak bych na Vaši otázku odpověděla. S léky, které jste užívala/užíváte nemám žádnou zkušenost a není mi zcela jasná ani Vaše diagnóza. Myslím, že by bylo dobré Vaše potíže konzultovat s ošetřujícím lékařem, případně se obrátit na dalšího odborníka. Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam