Úzkosti, paniky

Dobrý den, tři roky mi není nejlíp, nevím zda mě k nějaké diagnóze nedostali spíše doktoři nikdy jsem neměla panické ataky atd. Jen mě. Hodně bolí záda.. Doktoři mi hned místo léčení vnutili že mám poruchu.. A od té doby se to se mnou nese. Jakýkoliv problém kdy mám je podle každého psychicky až mě dohnali k tomu , že tím jak na mě každý kašlal už panické stavy mám. A je to čím dál horší. Pořád mám blokle zada, na jednu stranu se ani neotocim. Zacala mi vibrovat pusa a jazyk...v krku. Menší mravenčení po hlavě a svědí mě celá hlava. Je to možné že to dělá psychika? Nebo já blbá se podívala na internet als? Často když umývat nádobí a stojím necítím třeba své nohy. Poslední dny i hůř vidím. Někdy jakoby bledě. Ale přestane to není to porad. Doktorka mi teď napsala velaxin a neurol. Velaxin jedna ráno a neurol půl při tenzi když mi bude špatně tam se to může brát dohromady? Do toho beru bisoprolol a léky na astma a tak se už trošku bojím vše kombinovat. Protože jednou jsen halucinace už měla. Z jiných léků a od té doby je mi hůř.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, velaxin je sice antidepresivum, ale používá se také při léčbě chronické bolesti. Bolesti zad mohou souviset s úzkostným napětím, které ovlivňuje tonus zádových svalů. Nedávno jsem byl na vědecké schůzi, kde se mimo jiné zmiňovalo také to, co může surfování po internetu na téma ALS (poměrně vzácné neurologické onemocnění) s úzkostným člověkem udělat a co mu také může vsugerovat. Pokud neurologové nepřišli na příčinu Vašich potíží, pak bych se obrátil na psychoterapeuta, který má zkušenost s psychosomattikou.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz a důvěru, s kterou se obracíte na naši poradnu. Rozumím z Vašeho popisu, že se nacházíte v nelehké situaci. Ptáte se na kombinaci léků, v tomto oboru bohužel nejsem odborník. Ale mohu s Vámi sdílet svou zkušenost, když mě byly předepsány léky. Zpočátku jsem nevěděla nic o psychiatrických lécích a měla jsem obavy je užívat nebo kombinovat. Při takové situaci jsem se obracela s otázkami na svého psychiatra, který mi léky předepsal. Žádný dotaz není hloupý. Stejně tak je důležité, aby všichni lékaři, odborníci věděli, jaké léky užíváte, aby se zajistil účinný průběh léčby a nedocházelo ke zhoršení stavu. Je mi líto, že jste se setkala s takovou reakcí lékařů, jak popisujete. Na Vašem místě bych se pokusila mluvit s odborníkem, lékařem, ke kterému mám důvěru, a dává Vám pocit, že Vás podporuje v zlepšení stavu. Nechala bych si vše vysvětlit, což je pro každého člověka důležité, aby pochopil a věděl, co se vlastně děje. Také mě napadlo, zda Vás někdo z lékařů třeba poslal na neurologické vyšetření. Téma úzkosti, paniky může být podpořeno i např. psychoterapií, meditací apod. Držím Vám palce, ať se daří. Přeji hodně štěstí a zdraví, ať je lépe.


Zpět na seznam