Úzkostná porucha

Dobrý den pane Příhoda tímto vám moc děkuju ,že jste si na mě našel chvilku času ,Ale teď k věci proč se ozývam bral jsem podle doporučení mého psichiatra 2x Venlafaxin 75 Mg hned po snídani (3 měsíce beru). Neříkám ,že mi to vůbec nepomohlo krom toho mě to zbavilo napětí,bušení srdce a nevolnosti ,ale žádnej zázrak to rozhodně není cítím se od rána strašně unavený a pociťuji takový útlum. Člověk se prostě cítí takovej bez života mimo to už jsem už ňákej měsíc doma na neschpopence. Dokonce jsme s psichitrem změnili dávkování a to tak ,že jsi mám brát venlafaxin 75 mg v 18:00 a poslední před spaním a nedošlo k žádný změně.Důvodem mých duševních problémů byl rozchod s přítelkyní atak si někdy si kladu otázku jestli od těch antidepresiv nechci už moc jen kdybych nebil tak moc unavený a bez života po celej den. Prosím vás moc o radu jestli se tyto zmiňovaný problémy třeba nezmění novým vztahem a doplní se zas to štěstí a zas budu mít energii a celkově se cítit více fresh a šťastný. děkuji moc za radu a za váš čas s pozdravem Lavu
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, antidepresiva mají pomoci pacientovi zbavit se úzkosti, nicméně je-li spouštěčem rozchod či jiná ztráta, záleží také na tom, jak se s ní člověk vyrovná ve své psychice, včetně pocitu prázdna, který po ztrátě vztahu může nastat. Část pacientů si také stěžuje, že po nasazení antidepresiv sice přejdou úzkosti, ale zároveň obtížněji prožívají i kladné emoce. Zde je možné zvážit psychoterapii, která Vám může pomoci zpracovat spouštěč Vašich potíží, tedy rozchod, dále může Váš psychiatr zvážit, zda menikaci neupravit.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu Vaše problémy, i když mojí diagnózou je bipolární porucha. Léčila jsem se především, když jsem byla v manické epizodě, často s pobytem v léčebně. Zažila jsem ale i těžké deprese, které mi subjektivně připadaly podstatně horší. Měla jsem podobné problémy, jako Vy, zdálo se mi, že mi nic příliš nepomáhá, byla jsem unavená, bez zájmů a životního elánu. S lékařem jsme zkoušeli různá antidepresiva, měla jsem pocit, že nemají téměř žádné účinky, nebo že mi je ještě hůř. Lékař mi vysvětlil, že účinky psychiatrických léků bývají často individuální a chce to trpělivost. Myslím, že to nebyly zdaleka jenom léky, které mi pomáhaly dostat se z depresí. Bylo to podle mého názoru především díky snaze se pozitivně motivovat, pracovat s psychikou a dalšímu důležitému faktoru, kterým je čas. Zkuste pohyb, procházky a hlavně nalézt pozitivní vizi, ke které byste se mohl nasměrovat. Věřím, že Vám postupně bude lépe a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam